Kompletny przewodnik po metalowych półkach: charakterystyka, co trzeba wiedzieć, gdzie zamontować i jak wybrać najlepsze?
13 stycznia 2023

Regał metalowy szeroki wybór to doskonały wybór do magazynu lub obiektu magazynowego. W przeciwieństwie do innego typu regałów mają mnóstwo zalet.

– Metalowe regały są wygodne. Można je otrzymać w dowolnym rozmiarze i kształcie. – Są wykonane z różnych rodzajów metali (np. Aluminium czy stal nierdzewna).

– Występują w różnych kolorach i wzorach, dzięki czemu dobrze komponują się z każdym projektem wnętrza.

-Regały metalowe są bardzo trwałe. Jeśli są odpowiednio konserwowane, mogą służyć przez długi czas.

– Są łatwe do czyszczenia i konserwacji.

– Metalowe regały są także odporne na korozję. Dzięki temu są odpowiednim wyborem do długoterminowego przechowywania produktów.

– Są niedrogie i dostępne w wielu rozmiarach i kształtach, dlatego bez problemu zaspokoją potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Jakie są różne rodzaje metalowych regałów?

Najpopularniejsze typy regałów metalowych obejmują:

– Metalowe poziome regały ścienne:  Mogą być używane do przechowywania przedmiotów na ścianie powyżej lub poniżej poziomu oczu. Tego typu półki są łatwe do zainstalowania na każdej ścianie. Mogą utrzymać nawet do 2 ton wagi na półkę (w zależności od typu). Ten typ regału jest idealny do przechowywania cięższych przedmiotów, takich jak meble, narzędzia itp.

– Metalowe półki: Są zwykle używane do mniejszych przedmiotów takich jak książki, teczki z dokumentami itp. Można je łatwo zamontować na ścianie za pomocą specjalnych kotew lub wkrętów.

– Boczne regały metalowe: Ten typ regałów jest powszechnie używany do przechowywania sprzętu AGD i elektroniki.

– Pionowe regały metalowe: Regały te stanowią coś pomiędzy regałem poziomym a półką. Dolne piętra służą do przechowywania przedmiotów ciężkich. Wyższe zaś przeznaczone są dla rzeczy lekkich.

Gdzie umieścić metalowe półki, aby uzyskać maksymalną wydajność?

Metalowe półki są często używane w pomieszczeniach magazynowych, takich jak garaże, warsztaty i szopy. Najlepsze rozmieszczenie metalowych półek będzie zależeć od rodzaju regałów i tego, co planujesz na nich przechowywać. W przypadku garażu czy szopy dobrym miejscem na umieszczenie metalowych regałów jest zamontowanie ich wzdłuż ścian na wysokości od 60 do 120 cm. Pomoże to trzymać rzeczy z dala od podłogi, jednocześnie utrzymując do nich łatwy dostęp. Jeśli regały będą służyły do przechowywania ciężkich przedmiotów, wówczas najlepszym rozwiązaniem może być zamontowanie ich na niższej wysokości, na przykład od 20 do 60 cm, co pozwoli jednocześnie maksymalnie wykorzystać przestrzeń w pomieszczeniu.

Do przestrzeni biurowej

Regał metalowy to doskonałe rozwiązanie do przechowywania w każdym rodzaju przestrzeni biurowej. Półki metalowe są trwałe, funkcjonalne i można je dostosować do własnych potrzeb. Świetnie sprawdzą się do przechowywania ważnych dokumentów, teczek, książek i innych przedmiotów, które muszą być w zasięgu ręki. Mogą być również używane jako obszar prezentowania dowolnych dokumentów, druków czy listów. Regały metalowe można wykorzystać także w kuchni czy jadalni jako atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnych regałów.